امروز روز قلم و نویسندگیست چهاردهم تیرماه برتک تک تحلیلگران برجسته و براهالی قلم و نویسندگان دانا وتوانا مبارک باشد برخانواده های این عزیزان زحمتکش مبارکباد .بهترین نعمت و موهبت الهی همین قلم و نویسندگیست که من خودم در اوج جوانی نصیب و روزی خودم نمودم این نعمت و توفیق بزرگ و ارزشمند را . و با افتخار خرد جمع بزرگان شده ام من کوچک بزرگان این دریای بیکران هستم 

چهاردهم تیرماه، روز قلم

در صفحات تقویم، چهاردهم تیرماه با عنوان روز قلم» به خود جلوه ‏ای دیگر بخشیده است. نام‏گذاری این روز به نام قلم، بی ارتباط با تاریخ کهن متمدن و فرهنگ ‏ساز این سرزمین نیست. ابوریحان بیرونی در کتاب آثار الباقیه خود آورده است که چهاردهمین روز از تیرماه را ایرانیان باستان، روز تیر (عطارد) می‏ نامیدند. از طرفی سیاره تیر یا همان عطارد، در فرهنگ ادب پارسی، کاتب و نویسنده ستارگان است. به همین مناسبت این روز را روز نویسندگان می‏دانستند و گرامی می‏داشتند.

تاریخ نوشتار، حداکثر به بیست هزار سال پیش باز می‏گردد و با محدود ساختن به نظام‏های نوشتاری مدوّن، رقمی حدود شش هزار سال پیش را نشان می‏دهد. این ارقام و آمارها فقط تخمینی است از سوی کاوشگران علمی، در صورتی که بدون شک پیشرفتی از سوی جوامع گوناگون، بدون کمک خط و زبان امکان‏پذیر نبوده است.

از جمله موادی که برای نوشتن به کار می‏رفته سنگ، چوب، پوست حیوانات، برگ درختان، استخوان، موم، ابریشم، پنبه و کاغذ را می‏توان نام برد. در طول تاریخ، نوشتن به دو صورت بوده است: یک دسته خطوطی را در برمی ‏گرفت که با استفاده از ابزارهای تیز چون سوزن، چاقو و. نوشتاری، کنده‏ کاری می ‏شد. دسته دیگر شامل خطوطی است که به وسیله قلم پر، قلم نی، قلم مو و. و با استفاده از جوهر بر سطح ماده نوشتاری ترسیم می ‏گردید. گفتنی است نسخه‏ برداری از نوشته ‏ای بر سنگ یا ف به‏ طور منطقی، در نهایت به اختراع چاپ انجامید.

روز قلم

نقش قلم در زندگی انسان

یکی از مسائل مهم و ارزنده‏ ای که هیچ ملتی که به حیات و بقاء و تکامل خویش علاقه‏ مند است نمی ‏تواند از آن غفلت نماید، مسئله نویسندگی است. زیرا نویسندگی هنری است که مادر بسیاری از هنرهای دیگر محسوب می ‏شود. و از این جهت که فن و هنر است، نقش بسزایی در رشد و تعالی افراد و جوامع دارد و زمینه‏ای برای هنرهای دیگر به شمار می ‏رود. به عنوان نمونه؛ تئاتر، سینما، و بسیاری از هنرهای دیگر احتیاج به نمایشنامه و سناریو دارد که قبلاً باید نوشته شود و این کار به وسیله نویسندگان انجام می‏گیرد.

یکی از مهم‏ترین رویدادهای زندگی بشر، پیدایش خط بوده است؛ که نیات و منویات ارزشمند و یا بی ‏ارزش بشر را ثبت نموده و برای آیندگان به یادگار گذاشته است.

روز قلم و نویسندگی بر تک تک عاشقانش مبارکباد

همکاری با عاشقان و فداکاران

مجموعه صخا روستای ابرسج

قلم ,روز ,تک ,نویسندگان ,چهاردهم ,هنرهای ,قلم و ,روز قلم ,است که ,و با ,هنرهای دیگر

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ریاضی = زندگی آشپزی ایرانی Rpahsera |روپاهسار دکوراسیون: مبلمان اداری | مبلمان منزل | تجهیزات اداری سئو سایت با افزایش نرخ کلیک پایگاه ویژه رزمی شهید کارگربرزی عصرالکترونیک شهر فرنگ و ارتباط بین فرهنگ و رفتارها سرگرنی دوازده فروردین